Kuruluş

Orion Deri, 2 ortak ile Mecidiyeköy’de küçük bir ofiste kuruldu. İlk ticari faliyet olarak Çanta, Cüzdan, Kemer gibi saraciye ürünlerinin ihracatı ve pazarlaması ile başlandı.

1989

kurulus
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Döşemelik Hakiki Deri

Hakiki Deri piyasasında Koltuk döşemesine uygun olmayan saraciye derisinin kullanıldığı görüldü. Bu boşluğu doldurmak ve kullanıcılara kaliteli döşemelik deri sağlamak amacıyla İtalya’da üretim ortaklığı kuruldu. Ve Döşemelik Hakiki Deri ticareti başlamış oldu. Bu süreçte daha büyük bir depo ve showroom olanağı olan Akatlar Ofisine taşınıldı.

1991

Yeni Ofise Geçiş

Geçen süre zarfında Döşemelik Hakiki Deride uzmanlaşılması üzerine küçük gelen ofis, şirketin hedefleri doğrultusunda şuan İstanbul Merkez ofisimizin bulunduğu Çağlayan adresine taşındı. Ürün gamının artmasıyla daha büyük bir showroom ve depo ihtiyacı karşılanmış oldu. Merkez üzerinden bütün Türkiye’ye ve Dünya’ya satış ve lojistik desteği verilmeye başlandı.

1997

mağazin depo 2011
Orion-Ankara-800x600-1

Ankara Şube

Ankara'da bulunan müşterilerin taleplerini daha hızlı karşılamak amacıyla ilk şubemiz olan Ankara Ofisimiz Siteler’de açıldı. Satış ve stok desteği verilerek müşterilerimize aynı gün teslimat ve 7x24 yerel hizmet verilmeye başlandı.

2005

Bursa Şube

Otomotiv sektörünün alt branşı olan Otobüs Koltuğu özelinde geliştirdiğimiz Ralli ürünümüz ile Bursa’da bulunan Otomotiv Sanayi Şirketlerine hızlı ve 7x24 hizmet sunabilmek adına Bursa Şubemiz açıldı. Otobüs ve Otomotiv Sektörünün Hakiki Deri dinamiklerinin daha  yakından takip edilmesine olanak sağlamıştır. Bursa şubemiz ayrıca Ege Bölgesine de hizmet vermektedir.

2008

Orion-Bursa-800x600-1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Magazin Depo

Türkiye’nin Döşemelik Hakiki Deri sektöründe En Çeşitli Renk Skalasına sahip olmak amacıyla Türkiye’de stok tutulan ürünlerimize ek olarak İtalya’da 350’den fazla renk ile stok bulundurmaya başladık. Böylelikle Orion Deri olarak 500’den fazla rengi stoklarımızdan
müşterilerimize sunduk.

2011

Nubuk / Süet

Döşemelik Hakiki deri konusunda her alanda müşterilerine hizmet verme bilinci olan firmamız, ürün gamını 100’den fazla Nubuk ve Süet ürünleriyle genişletti. Farklı renk seçenekleri ile stok tutularak müşterilere hızlı ve direkt tedarik hizmeti sunulmaya başlandı.

2018

hakkimizda-2018
orion-logo-dark-black

2. Nesil

30 yıldan fazla bilgi birikimi ve tecrübe ile kuruluş bilincimizden taviz vermeden 2. Kuşağın dinamik enerjisiyle En Kaliteli Ürünü ve En İyi Hizmeti müşterilerimize sunmaya devam etmekteyiz.

2019